Mirów i Bobolice na wypad z psem

Ruiny zamku w Mirowie i zamek w Bobolicach są zlokalizowane na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej i należą to tzw. Szlaku Orlich Gniazd. Zarówno jednego jak i drugiego obiektu nie można zwiedzić z czworonogiem. Za to na wypad z psem idealnie nadają się tereny wokół zamków.

Zamek w Mirowie jest ruiną. Ze względu na stan, w jakim się znajduje, jest on niedostępny dla turystów. Tereny wokół zamku to dobre miejsce na wypad z psem. Spod ruin w Mirowie można zaplanować spacer do zamku w Bobolicach. Prowadzi tam szlak wiodący pomiędzy jurajskimi skałkami. Trasa jest krótka i można ją pokonać zaledwie w kwadrans.

Zamek w Bobolicach jest odrestaurowany i można go zwiedzić, ale bez psa. Wnętrza wyglądają jak muzealne sale, dlatego nie można wprowadzać tam czworonoga. Natomiast tereny wokół bobolickiego zamku są przyjazne psom. Spod zamku w Bobolicach można zaplanować powrót do Mirowa ścieżką, która częściowo prowadzi przez leśne tereny oraz Jaskinię Stajnia. Tam można zajrzeć z psem.

W Mirowie i w Bobolicach tuż obok zamków znajdują się parkingi, więc bez problemu można zostawić samochód niemal pod samym zamkiem.

Pozdrawiam
A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *