Tija wędruje na Klimczok

     Pogodę na dziś zapowiadali idealną, więc zapadła decyzja, żeby pojechać do Szczyrku i wejść z Tiją na Klimczok. Udało się! Wyruszyliśmy z centrum Szczyrku niebieskim szlakiem przez osiedle Podmagurskie. Szlak początkowo prowadził asfaltem, a później kamienistą drogą.

 

 

Wejście na Klimczok to właściwie spacer, bo trasa jest bardzo łagodna. Tylko momentami robi się nieco bardziej stromo. Przy ładnej pogodzie, czyli takiej jak dzisiaj, idealnie widać całe pasmo górskie otaczające Szczyrk. Jest zatem co podziwiać.
Zanim dotarliśmy na Klimczok minęliśmy Schronisko Górskie „Klimczok” pod Magurą. Miejsce bardzo przyjazne dla psów. Z czworonogami można wejść do środka. Natomiast na zewnątrz rozstawione są miski z wodą. Nic dziwnego, bo psów na szlaku mijaliśmy sporo. Na szczyt dreptały zarówno małe rasy, jak i duże. Trasa dla każdego, idealne miejsce na wypad z psem!

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam!

 

A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *