Suchogórski Labirynt Skalny

     Kolejnym miejscem na Śląsku, do którego można wybrać się na spacer z psem jest Suchogórski Labirynt Skalny. Położony na terenie Bytomia, w dzielnicy Sucha Góra, tuż na pograniczu z Tarnowskimi Górami. Do zespołu przyrodniczo – krajobrazowego najlepiej dojechać od strony ul. Prywatnej, gdzie znajduje się wejście główne.

 

 

Przy wejściu znajdziemy kilka informacji o obowiązujących zakazach. Punktu dotyczącego wprowadzania psów i zasad z tym związanych nie ma. Tuż za bramą główną znajdują się karmniki i paśniki dla zwierząt. To dla nas sygnał, że dla bezpieczeństwa lepiej trzymać psa na smyczy.

 

 

 

Przy bramie głównej ustawiono sporo koszy na śmieci. Później, na trasie, nie ma ani jednego. Jeśli pies załatwi się w trakcie wycieczki, to może być problem z posprzątaniem po nim.
Trasa dla zwiedzających oznaczona jest szlakiem, który liczy ok. 3 km. Prowadzi przez liczne doły i pagórki przypominające labirynt. Miejsce ciekawe z uwagi na walory przyrodnicze.

 

 

 

Pozdrawiam!
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

2 myśli na “Suchogórski Labirynt Skalny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *