Po lesie z psem

     Jednym z naszych ulubionych miejsc na codzienny spacer z psem jest las. W województwie śląskim terenów leśnych jest całe mnóstwo, więc tutaj wybór jest ogromny. Najczęściej jednak wybieramy las, który zlokalizowany jest w miejscowości Pilchowice, przy drodze wojewódzkiej 921, a dokładniej przy ul. Stanickiej, w promieniu zaledwie 12 kilometrów od Gliwic.

 

 

 

 

 
Pilchowicki las lubimy za wyodrębnione miejsce postojowe dla samochodów oraz za wyznaczone miejsce do odpoczynku. Tutaj można przysiąść na chwilę i odpiąć psa ze smyczy. Oczywiście pod warunkiem, że pies nie ma tendencji do oddalania się.

 

 

 

 
Poza tym miejscem, wchodząc już w głąb lasu, psa obowiązkowo trzymamy na smyczy! Absolutnie nie puszczamy czworonogów wolno, co regulują przepisy, czyli Ustawa o Lasach z dnia 28 września 1991 r. (Dz. U. 91.101.444), która w art. 30 pkt 13 mówi, że zabrania się w lasach puszczania psów luzem oraz Kodeks Wykroczeń art. 166 mówiący o tym, że kto w lesie puszcza luzem psa, poza czynnościami związanymi z polowaniem, podlega karze grzywny albo karze nagany.

 

 

 

 

 

Zapachów w lasach jest mnóstwo, leśnych zwierząt też – zatem nawet najspokojniejszy pies może przegonić lub spłoszyć zwierzynę. Nie wspominając już o samym bezpieczeństwie psa. Są też takie lasy, do których pies ma absolutny zakaz wstępu i są to obszary wybranych parków narodowych.


Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *