Jezioro Chechło – Nakło

     Jedno z ciekawszych miejsc w powiecie tarnogórskim. Położone jest na terenie gminy Chechło przy ul. Rekreacyjnej. Do jeziora najlepiej dojechać od strony Tarnowskich Gór, drogą wojewódzką 908 prowadzącą w kierunku Częstochowy.

 

 

 

Jezioro pełni funkcję rekreacyjną i słynie z czystej wody. W sezonie wakacyjnym to miejsce oblegane przez turystów. Dlatego też latem zdecydowanie nie warto zabierać tam pupila. Nie będzie miał miejsca do biegania, będzie musiał iść na smyczy i nie będzie mógł wejść do wody.
Natomiast jesienią życie nad jeziorem przestaje tętnić i aż do wiosny jest idealne na wypad z psem. Woda, piaszczysta plaża i sporo lasów dookoła jeziora to niemal raj dla czworonoga! Wokół zbiornika została wybudowana asfaltowa ścieżka. Można nią obejść jezioro. Trasa liczy ponad pięć kilometrów i jest do pokonania w niespełna 1,5 godziny.

 

 

 

Poza sezonem, gdy nie ma nad jeziorem turystów, niestety brakuje też koszy na śmieci. To zdecydowany minus tego miejsca. Po pierwsze dlatego, że nie ma gdzie wyrzucić odchodów pieska, jeśli zajdzie taka potrzeba, a po drugie – na plaży można spotkać kawałki butelek, kapsli itp. ostrych przedmiotów, którymi pies może skaleczyć łapy.

 

 

Pozdrawiam!
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *