Po lotnisku z psem

     Jednym z miejsc, które od początku i na stałe gości w naszym spacerowym repertuarze jest lotnisko gliwickiego aeroklubu. Obszar zlokalizowany w dzielnicy Trynek, przy ul. Toruńskiej. Zaledwie 3,5 km od ścisłego centrum Gliwic.

 

 

 

Lotnisko  to bardzo dobre miejsce na wypad z psem w okresie od jesieni do wczesnej wiosny. Latem w trosce o bezpieczeństwo psa lepiej je omijać. Obszar przejmują wtedy pasjonaci szybowców, samolotów, paralotni czy skoków spadochronowych. Wokół lotniska jest wybudowana asfaltowa ścieżka rowerowa. Przez część trawiastą, dookoła płyty lotniska prowadzi ścieżka. Poruszają się nią właściciele psów, biegacze czy spacerowicze.

 

 

Na lotnisku pies może swobodnie pobiegać. Obwód lotniska liczy ok. 5 kilometrów, a spacer dookoła tego obszaru zajmuje godzinę. Po drodze można spotkać innych właścicieli psów z pupilami, a wtedy okazji do psich szaleństw nie brakuje.

 

 

 

 

Spacer można zakończyć w znajdującej się przy lotnisku restauracji L’Avion. Miejsce jest bardzo przyjazne dla psów. Z pupilem można usiąść w ogródku letnim, a w razie niepogody można z nim nawet wejść do restauracji. Oczywiście jeśli piesek jest grzeczny.

 

Pozdrawiam!
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *