Zamek w Chudowie

     Ruiny renesansowego zamku z XVI wieku otoczone parkiem – to kolejne miejsce, do którego często organizujemy wypady z psem. Obiekt położony jest zaledwie 14 km od Gliwic,  w miejscowości Chudów, przy ul. Podzamcze.

 

 

 

 

Okolicę warto odwiedzić z psem wiosną lub jesienią. W okresie letnim miejsce to tętni życiem. Przy zamku organizowane są jarmarki średniowieczne, zloty samochodowe, motocyklowe i wiele innych imprez zrzeszających pasjonatów. Jest wtedy głośno, gwarno, tłoczno – mało komfortowo dla psa. Po sezonie życie zamiera i wtedy jest to idealne miejsce na spacer z psem.

 

 

 

Na teren przyzamkowego parku można wejść z czworonogiem. Niemal na każdym kroku znajdziemy kosze na śmieci. Nie trzeba się więc martwić, gdzie wyrzucić to, co posprzątamy po pupilu. W tygodniu rzadko można spotkać innych zwiedzających, zatem pies może spacerować swobodnie bez smyczy. W sezonie jesienno – zimowym Muzem mieszczące się w Zamku jest nieczynne. W okresie letnim można zwiedzać ekspozycje, ale jak dowiedzieliśmy się w Fundacji Zamek Chudów, do środka nie można wchodzić ze zwierzętami. Pupilowi pozostają tereny przyzamkowe.

 

 

 

 

Pozdrawiam!
A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *