Zamek w Chudowie

     Ruiny renesansowego zamku z XVI wieku otoczone parkiem – to kolejne miejsce, do którego często organizujemy wypady z psem. Obiekt położony jest zaledwie 14 km od Gliwic,  w miejscowości Chudów, przy ul. Podzamcze.

 

 

 

 

Okolicę warto odwiedzić z psem wiosną lub jesienią. W okresie letnim miejsce to tętni życiem. Przy zamku organizowane są jarmarki średniowieczne, zloty samochodowe, motocyklowe i wiele innych imprez zrzeszających pasjonatów. Jest wtedy głośno, gwarno, tłoczno – mało komfortowo dla psa. Po sezonie życie zamiera i wtedy jest to idealne miejsce na spacer z psem.

 

 

 

Na teren przyzamkowego parku można wejść z czworonogiem. Niemal na każdym kroku znajdziemy kosze na śmieci. Nie trzeba się więc martwić, gdzie wyrzucić to, co posprzątamy po pupilu. W tygodniu rzadko można spotkać innych zwiedzających, zatem pies może spacerować swobodnie bez smyczy. W sezonie jesienno – zimowym Muzem mieszczące się w Zamku jest nieczynne. W okresie letnim można zwiedzać ekspozycje, ale jak dowiedzieliśmy się w Fundacji Zamek Chudów, do środka nie można wchodzić ze zwierzętami. Pupilowi pozostają tereny przyzamkowe.

 

 

 

 

Pozdrawiam!
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *