Jezioro Paprocańskie

     Paprocany. Dzielnica Tychów położona w południowej części miasta, która słynie głównie z Jeziora Paprocańskiego. W sezonie wakacyjnym jest to miejsce pełne życia. Po sezonie warto je odwiedzić z psem. To idealne miejsce na spacer z pupilem z uwagi na wodę, lasy i liczne ścieżki spacerowe.

 

 

 

Do jeziora najlepiej dojechać od strony ul. Parkowej. Spacer można wtedy rozpocząć od piaszczystej plaży. Akwen warto obejść dookoła. Trasa liczy około 6,5 kilometra i naprawdę wolnym tempem jest do pokonania w nieco ponad 1,5 godziny. Ścieżka jest wybrukowana, więc przyjazna dla psich łap. Na trasie co jakiś czas rozstawione są kosze na śmieci, więc można w razie konieczności posprzątać po piesku. Trzeba mieć tylko swoje woreczki.

 

 

 

 

Nawet po sezonie spacerowiczów i rowerzystów nad jeziorem jest sporo. Z uwagi na tych drugich warto trzymać psa na smyczy. Są jednak takie odcinki, które są rzadziej uczęszczane – m.in. w okolicach Pałacu Myśliwskiego w Promnicach. Wtedy pies może swobodnie pobiegać. O tej porze roku to miejsce przyjazne dla pupili, co potwierdza obecność spotykanych przez nas na trasie innych psów z właścicielami.

 

 

 

 

Pozdrawiam!
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *