Park w Świerklańcu

     Ogromny teren. Ponad 150 hektarów przestrzeni do biegania! Trawa, liście, ścieżki, woda… Takie rzeczy tylko w Świerklańcu – miejscowości zlokalizowanej w odległości ok. 6 km od Tarnowskich Gór, gdzie przy ul. Parkowej położony jest zabytkowy park.

 

 

 

Na teren obiektu bez problemu można wejść z psem. W okresie letnim, szczególnie w weekendy można spotkać wielu spacerowiczów i wtedy psa warto trzymać na smyczy. Po sezonie, zwłaszcza w tygodniu, w parku nie ma niemal nikogo. Pieska można swobodnie puścić, by pobiegał. A miejsca do psich harców nie brakuje. Spora przestrzeń, patyki do aportowania, przeszkody z drzew do przeskoków – istny raj! Jest też woda, chociażby w postaci Jeziora Świerklanieckiego. Jeśli pupil lubi się kąpać, warto zwrócić na niego szczególną uwagę w centralnej części parku.

 

 

 

 

Przy alejkach jest sporo ławek do odpoczynku dla właścicieli. Nie brakuje też koszy na śmieci. Nie ma typowych pojemników na psie odchody, ale to co posprzątamy po psie, można wyrzuć do każdego śmietnika, więc nie ma problemu. Trzeba tylko pamiętać, by mieć własne torebki. Miejsce warte polecenia!

 

 

 

 

Pozdrawiam!
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *