Księża Góra z psem

     Radzionków. Niewielka miejscowość położona obok Tarnowskich Gór słynąca m.in. z parku Księża Góra. Sprawdziliśmy, na ile to miejsce jest przyjazne psom!

 

 

Park zlokalizowany jest przy ul. Księżogórskiej. Najlepiej dojechać tam od strony ul. Zejera. Przy wejściu do parku można zapoznać się z regulaminem. Jeden z punktów dotyczy psów i zabrania wprowadzania czworonogów bez uwięzi i kagańca. Do regulaminu dostosowaliśmy się tylko w połowie. Pies był na smyczy, ale bez kagańca. Po prostu nigdy w nim nie chodzi, bo nie ma takiej konieczności.

 

 

 

W parku pomimo okresu zimowego było dość tłoczno. Dzieci na placu zabaw, spacerowicze oblegający alejki  i osoby korzystające z siłowni na świeżym powietrzu. Dlatego też psa należy trzymać na smyczy. Warto pamiętać o swoich woreczkach na psie odchody. Księża Góra nie jest wyposażona w takie akcesoria. Specjalnych koszy też nie ma, ale jest sporo tradycyjnych śmietników, więc nie ma problemu z wyrzuceniem tego, co zbierzemy po pupilu.

 

Park zajmuje powierzchnię około 30 hektarów. Są w nim też takie miejsca, które uczęszczane są rzadziej i tam można swobodnie pobawić się z czworonogiem. Polecamy na spacer z psem!

 

 

 

Pozdrawiam!
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

1 myśl na “Księża Góra z psem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *