Park w Rudach

     Pierwszy noworoczny spacer za nami! Tym razem wybraliśmy park przy Pocysterskim Zespole Klasztorno – Pałacowym w Rudach, w powiecie raciborskim. Miejscowość leży na trasie pomiędzy Gliwicami a Raciborzem. Do parku warto dojechać od strony ul. Cysterskiej. Tam na dużym parkingu można zaparkować samochód.

 

 

Powierzchnia parku jest dość spora. Pies nie może jednak swobodnie pobiegać, bo regulamin parku nakazuje trzymanie czworonoga na uwięzi i w kagańcu. Już tradycyjnie złamaliśmy drugi zakaz i pies szedł z nami będąc tylko na smyczy.

 

 

Obszar to liczne ścieżki turystyczne, dydaktyczne i rowerowe. Sporo miejsc do odpoczynku – ławki dla spacerowiczów i polanki, na których można pobawić się z psem. Przez park przepływa rzeka Ruda, a w jego centralnej części znajduje się jezioro zamkowe. Miejsce dość często uczęszczane przez zwiedzających, jednak dziś byliśmy tam prawie sami.

 

 

 

W parku nie ma torebek i koszy na psie odchody. Dlatego trzeba pamiętać, by zabrać swoje woreczki, a to co pozbieramy możemy wyrzuć do zwykłego kosza. Tych na terenie parku nie brakuje.

 

 

Pozdrawiam!
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *