Psi Park w Tychach

     To zupełnie nowe miejsce na mapie Tychów. Obiekt położony jest na skrzyżowaniu ul. Hlonda i bp. Burschego.  Został oddany do użytku w listopadzie ubiegłego roku.

 

 

Jednak dopiero teraz Tija miała okazję przetestować to miejsce. Do Psiego Parku prowadzą dwa wejścia. Poza furtką nie przewidziano żadnych przedsionków, w których bezpiecznie można psa przygotować psa do wejścia i wyjścia z wybiegu. Przy wejściu znajdziemy regulamin oraz instrukcję korzystania z psich urządzeń. W regulaminie widnieje m.in. zapis mówiący o tym, że każdy pies na wybiegu musi przebywać w kagańcu! Wyjątek stanowią psy tych ras, u których waga i budowa ciała nie pozwala na jego założenie.

 

 

 

 

Powierzchnia wybiegu jest spora. Na psy czekają liczne urządzenia: platforma, huśtawka, tunel, kładka, mur, stacjonata, slalom, stół, koło oraz przeszkody do skoku w dal. Urządzenia są przeznaczone dla psów o wadze do maksymalnie 60 kg. Poza tym obiekt wyposażono w ławki i altanę dla właścicieli oraz w kosze na śmieci. Poza nimi są też specjalne kosze na psie odchody razem z pojemnikami na woreczki, ale w każdym z nich worków brakowało.

 

 

 

 

 

Poza miejscem z urządzeniami dla psów jest też trochę przestrzeni do biegania i piaskownica. Dużym minusem jest brak trawy w centralnej części wybiegu. To chyba jednak dowód na to, że miejsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam!
A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *