Po Zielonej z psem

     Zielona – dzielnica Kalet, która nazywana jest również leśnym zakątkiem Śląska. Położona w odległości 20 km od Tarnowskich Gór. Jak sama nazwa wskazuje miejsce jest bardzo zielone i przyjazne zarówno dla człowieka, jak i jego czworonożnego przyjaciela.

 

 

 

Do Zielonej najlepiej dojechać od strony ul. Stawowej lub 30-lecia. Tam zaczyna się ścieżka przyrodniczo – dydaktyczna „Zielona pętla”. Trasa liczy około 9 kilometrów i prowadzi leśnymi ścieżkami. Jest bardzo dobrze oznakowana, więc nie ma możliwości, by zbłądzić. Na początku trasy znajdziemy jej opis wraz z zasadami, których należy przestrzegać. Jedna z nich przypomina, że psa w lesie prowadzimy na smyczy!

 

 

 

Zanim jednak wyruszymy w trasę możemy zafundować pupilowi spacer nad brzegiem zalewu Zielona. Poza sezonem nie ma tam prawie nikogo, więc pies swobodnie może cieszyć się przestrzenią.

 

 

 

 

Przy brzegu znajdziemy sporą ilość koszy na śmieci, więc w razie konieczności możemy wyrzucić tam to, co posprzątamy po piesku. Co istotne, na terenie Zielonej nie ma śmieci, potłuczonych butelek, czy innych ostrych przedmiotów, więc nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo łap pupila.
Miejsce bardzo zielone i bardzo przyjazne dla psa.

 

 

Pozdrawiam!
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

1 myśl na “Po Zielonej z psem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *