Na Wielką Sowę z psem

     Wielka Sowa to najwyższy szczyt w Górach Sowich. Obowiązkowe miejsce do odwiedzenia przy okazji pobytu w Sudetach Środkowych. Miejsce, do którego można zawędrować z psem.
Sudety są bardzo przyjazne dla czworonożnych przyjaciół, o czym przekonaliśmy się już w ubiegłym roku. Teraz testowaliśmy szlaki w Górach Sowich i możemy to tylko potwierdzić.

 

 

Na Wielką Sowę wyruszyliśmy z parkingu nieopodal Schroniska PTTK Zygmuntówka w Jugowie. Swoją drogą to miejsce bardzo przyjazne psom! Z pupilem można wejść do środka i jest on tam bardzo mile widziany.

 

 

Trasa na Wielką Sowę prowadzi czerwonym szlakiem i jest dość łagodna. Momentami bywa bardziej stromo i kamieniście, ale pies w takich warunkach radzi sobie doskonale.

 

 

 

Na szlaku obowiązkowo psa trzymamy na smyczy. Droga prowadzi przez Kozią Równię i Kozie Siodło. Na Wielkiej Sowie znajduje się wieża widokowa.

 

 

 

Można na nią wejść z psem, ale obsługa raczej odradza to rozwiązanie z uwagi na zdarzające się wypadki z udziałem psów. Dla bezpieczeństwa lepiej pozostawić pupila na dole.

 

Pozdrawiam!
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

4 myśli na “Na Wielką Sowę z psem

  1. Cieszymy się, że możemy inspirować innych! 🙂 A Góry Sowie są naprawdę bardzo przyjazne dla psów! 🙂 Polecamy bardzo, bardzo! 😀

  2. Tam i z powrotem przeszliśmy prawie 10 km w czasie nieco ponad 3h. Nie spieszyliśmy się, były przerwy dla psa na wodę i na podziwianie widoków! 🙂 Dajcie znać, jak Wam się podobało! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *