Psi Park w Chorzowie Batorym

     Kolejny wybieg dla psów w Chorzowie został oddany do użytku. Psi park zlokalizowany jest w dzielnicy Batory przy ul. Czempiela 52. Nie trudno go znaleźć, bo sąsiaduje z Gimnazjum nr 8.

 

 

 

Pierwsze psy testowały nowy obiekt przedwczoraj wieczorem. Prawdziwe wycieczki nacierały wczoraj od rana. Oficjalnego otwarcia nie było, ale za to Freya – owczarek niemiecki, którego właścicielka starała się o budowę tego miejsca, swoim hasaniem zainaugurowała otwarcie. Zaraz potem dołączyła Tija. Wybieg należał do nich! Zwiedziły każdy kąt, pobiegały i przetestowały urządzenia.

 

 

 

 

Sam obszar nie jest zbyt duży, wiec przy większej ilości psów może być tłoczno i mało komfortowo do biegania. Jest też kilka urządzeń do agility – huśtawka, kładka, koło, slalom i płotki. Dla właścicieli ustawiono trzy ławeczki. Zaraz przy wejściu stoi kosz na psie odchody razem z ekologicznymi torebkami. Jest też tradycyjny kosz na śmieci.

 

 

 

 

Na wybieg prowadzi solidna furtka.  Brakuje jednak przedsionka do bezpiecznego wprowadzenia psa. Minusem jest też fragment ogrodzenia stanowiący płot z sąsiadującego obiektu. Są w nim duże odległości pomiędzy przęsłami, do których pies może włożyć głowę i utknąć.  Jak na każdym wybiegu przy wejściu znaleźć można regulamin korzystania z psiego parku. Miejsce powstało dzięki inicjatywie mieszkańców.

 

 

 

 

Pozdrawiam!
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *