Wybieg dla psów w Toruniu – Rubinkowie

     Huśtawki, piaskownica, równoważnia czy labirynt – to tylko niektóre z elementów wyposażenia wybiegu dla psów w Toruniu. Obiekt zlokalizowany jest w dzielnicy Rubinkowo przy ul. Niesiołowskiego.

 

 

dsc05681

 

     Dość spory obszar ogrodzony jest wysokim i solidnym płotem. Na wybieg prowadzi jedna furtka. Po jej przekroczeniu znajdujemy się w przedsionku, w którym psa można bezpiecznie odpiąć ze smyczy. Są w nim też ławki dla właścicieli i kosze na śmieci.

 

dsc05695

 

dsc05699

 

     Sam wybieg wyposażony jest w sporo przeszkód. Nowością dla nas był labirynt dla psa! Przeszkoda, której dotąd nie spotkaliśmy w żadnym innym parku dla czworonogów.

 

dsc05687

 

     Przy psiej piaskownicy zlokalizowana jest tzw. psia stacja, czyli pojemnik na woreczki wraz z pojemnikiem na psie odchody.

 

dsc05691

 

     Wybieg w dzielnicy Rubinkowo nie jest jednym miejscem dla pupili w Toruniu. Poza nim w mieście funkcjonuje jeszcze siedem, bezpłatnych wybiegów dla psów. Są one zlokalizowane przy ul. Uniwersyteckiej, przy Wałach gen. Sikorskiego, przy Kolankowskiego u wylotu do ul. Ligi Polskiej, przy ul. Gregorkiewicza, w parku przy ul. Waryńskiego, przy Trasie Średnicowej Północnej (w okolicy ulic Wiązowa – Kołłątaja) oraz w lasku na Górach Piekarskich. Ponadto przy Bulwarze Filadelfijskim, u wylotu ul. św. Jakuba znajduje się psia toaleta. Kolejny, dziewiąty wybieg powstaje w parku przy pawilonie Maciej na Rubinkowie.
Ponadto w pasach drogowych toruńskich ulic zamontowano w ubiegłym roku 105 pojemników na psie odchody oraz 100 tabliczek zachęcających do sprzątania po swoim psie – informuje nas Anna Kulbicka – Tondel, rzecznik prasowy toruńskiego magistratu.
 
dsc05677


dsc05702
 
Polecamy!
 

Pozdrawiam,
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *