Ojcowski Park Narodowy przyjazny psom

     Ojców – niewielka miejscowość pod Krakowem słynąca z Ojcowskiego Parku Narodowego. Miejsca bardzo przyjaznego dla psów!
 –dcs06464
     Na teren Ojcowskiego Parku Narodowego można wejść z psem. Zgodnie z regulaminem pies powinien być prowadzony na smyczy i w kagańcu. Jednak na terenie parku widnieją tabliczki informujące tylko o obowiązku prowadzenia psa na smyczy.
 –
dsc06340
     Szlaków i możliwości do spacerowania jest sporo. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nawierzchnie na trasach są różne w zależności od miejsca – wszystkie jednak przyjazne dla psich łap. Zarówno duże, jak i małe psy poradzą sobie doskonale.
     Co ważne – ruiny zamku Kazimierzowskiego na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego zwiedzimy z psem! Za pupila nie jest pobierana opłata. Natomiast miejscem niedostępnym dla czworonogów jest Jaskinia Łokietka. Jej zwiedzanie trwa około 30 minut, ale pies musi czekać na zewnątrz.
     W Ojcowskim Parku Narodowym brakuje koszy na psie odchody. Jest za to sporo tradycyjnych śmietników, do których można wyrzucić to, co pozbieramy po piesku. Miejsce warte odwiedzenia i bardzo popularne wśród właścicieli psów, o czym świadczyła ilość spotkanych na trasie czworonogów.
 –

 

Pozdrawiam!

A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *