Spacer z psem na Trzy Kopce Wiślańskie

Trochę asfaltu i betonowych płyt  przechodzących w kamieniste, strome trasy. Tak wygląda żółty szlak prowadzący z centrum Wisły na Trzy Kopce Wiślańskie. Miejsca przyjaznego na spacer z psem.

Samochód można zaparkować w okolicy dworca PKP w Wiśle. Tam rozpoczyna się żółty szlak, który prowadzi ul. Olimpijską, a później 11 Listopada. Z czasem asfalt zamienia się w betonowe płyty, a chwilę później w leśne ścieżki. Robi się coraz bardziej stromo i momentami kamieniście, ale nadal trasa jest bez problemu do pokonania przez psa.  Po przejściu ok. 6 km można zdobyć Trzy Kopce Wiślańskie.

Na szczycie jest kilka możliwości kontynuowania trasy. Jedną z opcji jest Orłowa i Równica lub Wisła Gościejów. Kilka metrów za szczytem znajduje się przytulisko „Telesforówka”. Można tam odpocząć z psem – zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Na szlaku obowiązkowo psa trzymamy na smyczy. Przy szlaku są też takie miejsca, np. polanki, gdzie można pozwolić psu na swobodne bieganie.  To miejsce na spacer dla psa każdej rasy.

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.