Żabie Doły na wypad z psem

Zespół Przyrodniczo – Krajobrazowy „Żabie Doły” położony jest na pograniczu Bytomia, Chorzowa i Piekar Śląskich. Można do niego dojechać m.in. od strony ul. Krzyżowej w Bytomiu.
Miejsce słynie głównie z występowania wielu gatunków ptaków, owadów i płazów. Poza tym to teren bardzo przyjazny dla psów. Spora powierzchnia, zbiorniki wodne, liczne ścieżki – to prawdziwy raj dla czworonoga. „Żabie Doły” o tej porze roku są już rzadko uczęszczane przez innych ludzi, więc pies może poruszać się swobodnie bez smyczy. Oczywiście pod warunkiem, że nie płoszy tamtejszych mieszkańców.
Warto dodać, że na terenie „Żabich Dołów” ustawionych jest sporo koszy na śmieci, do których można wyrzucić to, co sprzątniemy po psie.
Miejsce idealne na wypad z pupilem. Warto je odwiedzić, zwłaszcza, że „Żabie Doły” starają się o status rezerwatu, więc jeśli uda się go uzyskać, wprowadzenie tam psa może być niemożliwe.

 

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

1 myśl na “Żabie Doły na wypad z psem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *