Wybieg dla psów w Rybniku

Rybnik do tej pory promował się jako miasto z ikrą. Teraz spokojnie można mówić, że to miasto nie tylko z ikrą, ale również przyjazne dla psów. Wszystko za sprawą wybiegu dla czworonogów, który dziś oficjalnie otwarto w dzielnicy Maroko – Nowiny. Na tym jednak nie zamierza się poprzestać. Jak nas poinformowano, do końca roku, w Rybniku powstaną jeszcze dwa takie obiekty.

Pierwszy wybieg w mieście został zlokalizowany przy ul. Góreckiego, tuż przy rondzie Solidarności. Prowadzą do niego dwa wejścia ze śluzami, w których bezpiecznie można odpiąć psa ze smyczy. W śluzach ustawiono kosze na śmieci, a tuż za nimi znajdują się stojaki z workami na psie odchody. Przy wejściach tablica z zasadami korzystania z wybiegu.

Na wybiegu ustawiono przeszkody dla psów. Jest m.in. kładka, slalom, huśtawka, czy koło do przeskoków. Pomyślano też o wodzie dla pupili. W specjalnej, zadaszonej budce są ustawione dwie miski. Na terenie psiego parku rośnie sporo drzew.  Latem będą stanowiły idealną, naturalną ochronę przed słońcem. Dla właścicieli ustawiono ławki.

Powierzchnia wybiegu jest dość spora, a przeszkody solidne. Kilka rzeczy trzeba jeszcze dopracować, ale to kwestia czasu. Jak zapewniła nas rzeczniczka rybnickiego magistratu, zostanie nieco zmieniony regulamin (zgodnie z aktualnym każdy pies spuszczony ze smyczy musi mieć kaganiec), na terenie wybiegu zostaną ustawione dodatkowe kosze, a przeszkody obniżone.

Oficjalnemu otwarciu towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Były m.in. pokazy umiejętności psa policyjnego, zbiórka na rzecz Fundacji „Jestem głosem tych, co nie mówią” i możliwość bliższego poznania piesków z rybnickiego schroniska dla zwierząt, które polecały się do adopcji.

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *