Wybieg dla psów w Rybniku – Boguszowicach

Zgodnie z zapowiedziami w Rybniku oddano do użytku kolejny wybieg dla psów. Psi park zlokalizowany jest w dzielnicy Boguszowice przy ul. Braci Nalazków, na wysokości ulicy Sztolniowej.
Na wybieg prowadzą dwa wejścia ze śluzami, w których możemy bezpiecznie odpiąć psa ze smyczy. Przy każdym z wejść widnieją zasady korzystania z obiektu. Zgodnie z nimi m.in. psy ras ustawowo uznawanych za agresywne oraz mieszańce tych ras muszą przebywać na wybiegu w kagańcu oraz pod nadzorem osoby pełnoletniej. Przy wejściach stoją też kosze i podajniki z torebkami na psie odchody. W pobliżu wejść ustawiono ławki dla właścicieli oraz budki z miskami na wodę dla psów. Łącznie do dyspozycji czworonogów są dwa podwójne poidła.
Psi plac zabaw wyposażono w drewniane i solidne urządzenia do ćwiczeń agility. Jest m.in. kładka, palisada, stacjonata z możliwością regulowania wysokości, koło do przeskoków, huśtawka czy slalom. Wybieg funkcjonuje bardzo krótko, a dwa ostatnie urządzenia są już niestety zepsute. Huśtawka i slalom zostały złamane, a sposób w jaki są dokonane zniszczenia ewidentnie wskazuje na działanie człowieka, a nie psa.
Wybudowanie wybiegu kosztowało niewiele, w porównaniu z wybiegami w innych miastach. Koszt przygotowania każdego z wybiegów szacowany jest na około 22 tys. zł, komplet wyposażenia każdej z przestrzeni w elementy do psiej zabawy kosztować będzie dodatkowo 4,8 tys. zł – informuje Agnieszka Skupień, asystent prezydenta Rybnika.
Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na 18 grudnia br.

Pozdrawiam!

A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *