Wybieg dla psów w Rybniku – Boguszowicach

Zgodnie z zapowiedziami w Rybniku oddano do użytku kolejny wybieg dla psów. Psi park zlokalizowany jest w dzielnicy Boguszowice przy ul. Braci Nalazków, na wysokości ulicy Sztolniowej.
Na wybieg prowadzą dwa wejścia ze śluzami, w których możemy bezpiecznie odpiąć psa ze smyczy. Przy każdym z wejść widnieją zasady korzystania z obiektu. Zgodnie z nimi m.in. psy ras ustawowo uznawanych za agresywne oraz mieszańce tych ras muszą przebywać na wybiegu w kagańcu oraz pod nadzorem osoby pełnoletniej. Przy wejściach stoją też kosze i podajniki z torebkami na psie odchody. W pobliżu wejść ustawiono ławki dla właścicieli oraz budki z miskami na wodę dla psów. Łącznie do dyspozycji czworonogów są dwa podwójne poidła.
Psi plac zabaw wyposażono w drewniane i solidne urządzenia do ćwiczeń agility. Jest m.in. kładka, palisada, stacjonata z możliwością regulowania wysokości, koło do przeskoków, huśtawka czy slalom. Wybieg funkcjonuje bardzo krótko, a dwa ostatnie urządzenia są już niestety zepsute. Huśtawka i slalom zostały złamane, a sposób w jaki są dokonane zniszczenia ewidentnie wskazuje na działanie człowieka, a nie psa.
Wybudowanie wybiegu kosztowało niewiele, w porównaniu z wybiegami w innych miastach. Koszt przygotowania każdego z wybiegów szacowany jest na około 22 tys. zł, komplet wyposażenia każdej z przestrzeni w elementy do psiej zabawy kosztować będzie dodatkowo 4,8 tys. zł – informuje Agnieszka Skupień, asystent prezydenta Rybnika.
Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na 18 grudnia br.

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *