Park Kultury i Wypoczynku w Gliwicach

Zlokalizowany w dzielnicy Zatorze. Do parku można dojechać m.in. od strony ul. Chorzowskiej. Tam znajduje się niewielki parking, z którego można skorzystać.

Gliwicki Park Kultury i Wypoczynku czasy swojej świetności już dawno ma za sobą. Dzisiaj to miejsce raczej opuszczone, zaniedbane i zapomniane. Za to idealne na wypad z psem!

Powierzchnia parku liczy prawie 200 hektarów, więc terenu do psich szaleństw nie brakuje. Są tam liczne ścieżki spacerowe, a gdzieniegdzie można trafić na ławki i kosze na śmieci. Koszy na psie odchody brakuje, ale to co sprzątniemy po piesku możemy wyrzucić do tradycyjnego śmietnika.

Zgodnie z obowiązującym tam regulaminem psa należy prowadzić na smyczy i w kagańcu. Z kagańca nie korzystamy, więc i tam nie stosujemy się do tej zasady. Są też takie miejsca na terenie parku, jak np. polany, gdzie można pozwolić psu na swobodę. W tygodniu, w godzinach dopołudniowych to miejsce jest niemal puste. W weekendy można spotkać biegaczy, spacerowiczów czy rowerzystów. W parku mieszkają sarny, dziki i zające, więc spacerując trzeba w pełni zadbać o bezpieczeństwo psa.

 

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

1 myśl na “Park Kultury i Wypoczynku w Gliwicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *