Park im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Zabrzu

Zupełnie przypadkiem odkryliśmy całkiem przyjazne miejsce na wypad z psem. To park im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Zabrzu, który położony jest przy ul. 3 Maja.

Obszar parku jest dość spory, więc możliwości do spacerowania też wiele. Teren parku jest wkomponowany w zabrzański las komunalny. Dlatego też spotkać tam można leśne zwierzęta – dziki i sarny. W związku z tym podczas spaceru szczególnie należy zadbać o bezpieczeństwo psa.

Przy wejściu do parku oraz na jego terenie nie można znaleźć tablicy z regulaminem. Nie wiadomo więc na jakich zasadach wprowadzać psy. Wiadomo jednak, że sprzątanie psich nieczystości obowiązuje wszędzie. Na terenie parku nie ma koszy na psie odchody, ale za to jest całe mnóstwo koszy na śmieci. Są ustawione w tak bliskich odległościach od siebie, że w każdej chwili mamy możliwość wyrzucenia tego, co posprzątamy po czworonogu.

Park zimą, po opadach śniegu i przy minusowej temperaturze oraz w dopołudniowych godzinach w środku tygodnia, jest zupełnie pusty. Nie ma tam spacerowiczów, dzieci czy innych właścicieli psów. Dlatego też pupilowi można pozwolić na poruszanie się bez smyczy. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność w miejscach, gdzie są zamarznięte zbiorniki wodne. Tutaj najlepiej zapiąć psa, by przypadkiem nie wszedł na lód. Zimą to miejsce warto odwiedzić z psem. Wrócimy tam jeszcze latem, by zobaczyć czy park jest tak przyjazny czworonogom jak teraz.

Pozdrawiam!

A.

 


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *