Park Fazaniec w Bytomiu

Bytom – dzielnica Szombierki, ulica Orzegowska. Niepozorny wjazd na niewielki parking dla kilku samochodów, a tuż za nim całkiem przyjemny park. To park Fazaniec.

Przy wejściu widnieje tablica informująca o rewitalizacji terenu, ale brakuje regulaminu. Nie wiadomo więc na jakich zasadach można wprowadzić tam psy. Wiadomo jednak, że po psie trzeba sprzątać. W parku nie znajdziemy koszy na psie odchody, ale są za to tradycyjne śmietniki. Jest ich tak dużo, że nie trzeba się martwić, gdzie wyrzucić to, co posprzątamy po psie. Trzeba tylko mieć swoje woreczki.

Powierzchnia parku jest dość spora, więc miejsca do spacerów nie brakuje. Dodatkowe kilometry można przespacerować z psem po polnych ścieżkach i nieużytkach graniczących z parkiem. Park charakteryzuje się zróżnicowanym ukształtowaniem terenu. Tworzą go dwa wąwozy, w których płyną strumienie.  Przy obecnej pogodzie trzeba szczególnie zadbać o bezpieczeństwo psa, bo są one częściowo zamarznięte.

Fazaniec przykryty śniegiem i przy minusowej temperaturze robi wrażenie. To miejsce przyjazne dla pupila, co tylko potwierdza ilość spotkanych podczas spaceru innych właścicieli z psami. Przypuszczamy, że latem to miejsce tętni życiem i już nie można pozwolić czworonogom na taką swobodę, jaką zafundowaliśmy im w miniony weekend. To jednak pojedziemy jeszcze sprawdzić. Tymczasem polecamy na wypad z psem.

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

1 myśl na “Park Fazaniec w Bytomiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *