Park Strzelnica w Rudzie Śląskiej

Park położony jest w dzielnicy Bielszowice. Można do niego dojechać od ul. Sportowców. Tam znajduje się parking, przy którym można pozostawić samochód.

Obszar parku to prawie 15 hektarów przestrzeni. Większość terenu jest zalesiona, więc o tej porze roku to idealne miejsce na wypad z psem. Do zalesionej części parku prowadzą wybrukowane alejki. Przy nich zostały ustawione ławki oraz śmietniki i kosze na psie odchody. W tej części parku nie trzeba się martwić, gdzie wyrzucić to, co posprzątamy po psie. Przy wejściu nie można znaleźć regulaminu parku. Jednak regulaminy są ustawione w głębi, przy poszczególnych miejscach takich jak plac zabaw, zespół boisk czy pumptrack. W każdym z tych miejsc obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt.

Zalesiona część rudzkiego Parku Strzelnica to liczne ścieżki spacerowe. Przy nich brakuje koszy na odchody, ale pomimo tej niedogodności warto to miejsce odwiedzić z czworonogiem o tej porze roku.

 

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *