Jezioro Pławniowice na wypad z psem

Zbiornik zlokalizowany jest w gminie Rudziniec, w powiecie gliwickim. Położony zaledwie 20 km od Gliwic. Do jeziora najlepiej dojechać od ul. Leśnej w miejscowości Niewiesze.

Już jakiś czas temu wybraliśmy się tam na spacer, ale od strony Zespołu Pałacowo – Parkowego w Pławniowicach. Tam przy plaży stoją tabliczki informujące o konieczności trzymania psa na smyczy. Z takim ograniczeniem nie można  pozwolić pupilowi na swobodę i korzystanie z jeziora. O tym pisaliśmy tutaj.

Jednak przyjeżdżając nad jezioro Pławniowice od strony Niewieszy można skorzystać z dużego lub małego zbiornika. Przy jeziorze znajdziemy tablicę z zasadami korzystania z wody, ale ani jeden punkt nie odnosi się do psów. O tej porze roku, zwłaszcza w tygodniu, nad zbiornikiem nie ma prawie nikogo, więc można pozwolić czworonogom na pełną swobodę. Przy jeziorze przebiegają ścieżki rowerowe, więc przy nich trzeba zachować szczególną ostrożność i zadbać o bezpieczeństwo psa.

Minusem tego miejsca jest brak koszy na śmieci. Sporo odpadów porozrzucanych jest dookoła jeziora. Nie ma też możliwości wyrzucenia psich odchodów.

Nad jezioro Pławniowice warto zajrzeć właśnie teraz, zanim sezon wakacyjny rozpocznie się na dobre. W okresie letnim zbiornik oblegają turyści, pole namiotowe tętni życiem, a pies może czuć się mało komfortowo w takim zatłoczonym miejscu.

Polecamy na wiosenny lub jesienny wypad z psem!

Pozdrawiam!

A.

 


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

2 myśli na “Jezioro Pławniowice na wypad z psem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *