Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich

Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich to jeden z największych parków w Polsce pod względem powierzchni. Najczęściej zaglądamy tam od strony miejscowości Sierakowiczki. To zaledwie 20 kilometrów od ścisłego centrum Gliwic, a miejsce bardzo przyjazne dla psów.

Liczne leśne ścieżki dają możliwość zaplanowania za każdym razem innej trasy. W związku z tym nie można się tam nudzić. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno osoby pokonujące z psami długie dystanse, jak i ci, którzy są w stanie przejść ze swoimi kanapowcami krótkie odcinki. Od strony Sierakowiczek są też atrakcje dla właścicieli psów – m.in. tzw. Magdalenka, czyli kaplica św. Marii Magdaleny w Goszycach, platforma widokowa czy Ławka Zakochanych. Na trasie można zaczerpnąć też sporo informacji na temat legend  dot. kaplicy czy historii pożarów lasu w nadleśnictwie Rudy Raciborskie.

W lesie są też wyznaczone miejsca do odpoczynku. W tych punktach znaleźć można kosze na śmieci. Na trasie, jak w każdym lesie, psa należy trzymać na smyczy. W lasach Cysterskich Kompozycji Krajobrazowych Rud Wielkich mieszka sporo zwierzyny. Najczęściej spotkać można sarny.  Poza tym przebiega tam ścieżka rowerowa, która w sezonie jest dość często uczęszczana przez rowerzystów, dlatego tym bardziej trzeba zadbać o bezpieczeństwo psa. Mimo to miejsce warte odwiedzenia.

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

2 myśli na “Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *