Stóg Izerski

Jeden z najwyższych szczytów w Górach Izerskich. Do zdobycia z psem!

Szlak na Stóg Izerski prowadzi m.in. z centrum Świeradowa Zdroju. Początkowo trasa biegnie asfaltem. Z czasem zmienia się w kamienistą i stromą ścieżkę. Miejscami na trasie jest dość mokro i tworzy się błoto. Mimo to szlak jest do pokonania przez psa. Po drodze są górskie potoki, czyli coś dla psów, które kochają wodę. Nadleśnictwo Świeradów zadbało też o miejsca do odpoczynku dla turystów. Co jakiś czas można skorzystać z zadaszonych punktów z ławkami i stolikami. Tam znajdziemy kosze na śmieci.

Na szlaku czworonoga obowiązkowo prowadzimy na smyczy. Na odcinku z asfaltem od czasu do czasu przejeżdżają samochody, ale można też spotkać leśne zwierzęta. Dlatego też trzeba zwrócić uwagę na bezpieczeństwo psa.

Na szczycie można zajrzeć do Schroniska PTTK na Stogu Izerskim. Z tarasu rozciąga się piękna panorama, a miejsce jest bardzo przyjazne dla psów. Pupila można wprowadzić do środka. Obok Schroniska znajduje się kolej gondolowa. Można z niej skorzystać razem z psem, a za czworonoga nie jest pobierana opłata. Miejsce warte polecenia na wypad z aktywnym psem.

 

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

3 myśli na “Stóg Izerski

  1. Witam. Dzięki za info co do psa i kolejki bo właśnie z żoną się zastanawialiśmy czy nasza psina może jechać w wagoniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *