Szrenica z psem

Szczyt w zachodniej części Karkonoszy, na który można wybrać się z psem!

Do szlaku na Szrenicę można dojechać od Szklarskiej Poręby. Przy ul. Szosa Czeska znajduje się parking. Tam można zostawić samochód na cały dzień i rozpocząć wyprawę. Początkowy odcinek prowadzi przez las. Potem robi się coraz bardziej stromo i kamieniście. Podłoże trudne dla psich łap, ale może je obejść bokiem. Pierwszą atrakcją na trasie jest Wodospad Kamieńczyka. Można mu się przyjrzeć z bliska, oczywiście z psem. Jednak już przy kasie, gdzie ludzi wyposaża się w kaski, obsługa uprzedza, że większość czworonogów boi się wejść na ten teren. U nas było odwrotnie. Tija chciała iść, ale to my zdecydowaliśmy, że będzie lepiej jak zaczeka. Do Wodospadu Kamieńczyka prowadzą strome schody z kraty, a potem już podesty wykonane z tej samej siatki. Jest niebezpiecznie dla psich łap. Pieski małych ras można wnieść na rękach. Z dużymi jest większy kłopot. Pies ślizga się, a jego łapy wpadają w dość spore otwory. Pomimo tego, że miejsce jest otwarte dla psów, to dla bezpieczeństwa pupila lepiej z nim po prostu nie wchodzić.

Z tego punktu można kontynuować wyprawę na Szrenicę. Trasa jest dość stroma, ale przyjazna dla łap psa. Szlak prowadzi wybrukowaną ścieżką. Po drodze pies może skorzystać z górskich potoków. Co ważne, zgodnie z regulaminem Karkonoskiego Parku Narodowego, psa trzeba prowadzić na smyczy. Wstęp do parku jest płatny, ale opłaty nie są pobierane za psa. Wędrując czerwonym szlakiem po drodze na Szrenicę trafimy na Halę Szrenicką. Tam można nie tylko podziwiać widoki, ale również skorzystać z gościnności Schroniska PTTK na Hali Szrenickiej. Do środka można wejść z psem. Od tego miejsca do szczytu pozostaje już tylko pół godziny wędrówki. Na szczycie Szrenicy znajduje się nie tylko punkt widokowy, ale również prywatne Schronisko Górskie „Szrenica”, w którym także można odpocząć z czworonogiem.

Miejsce warte polecenia na wypad z aktywnym psem.

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

4 myśli na “Szrenica z psem

  1. Wodospad oglądaliśmy dwukrotnie, ale spod schroniska – zawsze trafiamy na ogromną kolejkę oczekujących i odpuszczamy stanie w niej. Natomiast w kwestii schronisk polecamy to na Szrenicy. Zawsze wpuszczają nas z psiakami, a tym razem z 5 sztukami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *