Wybieg dla psów w Gliwicach

To drugi tego typu obiekt w mieście. Zlokalizowany na osiedlu Obrońców Pokoju. Do wybiegu najlepiej dojechać od ul. Obrońców Pokoju. Wybieg znajduje się na wysokości numeru 53.

Jego powierzchnia nie jest zbyt duża, liczy zaledwie 1200 m2. Na wybieg prowadzą dwie furtki ze śluzami, w których bezpiecznie można odpiąć psa ze smyczy. Przy wejściu widnieje regulamin,  z którym należy się zapoznać. Na wybiegu na psa czeka tor przeszkód składający się z sześciu urządzeń. Jest palisada, kładka, slalom, płotki do przeskoków, obręcze i huśtawka. Jest też kilka drzew, które latem zapewnią psom odrobinę cienia. Na wybiegu ustawiono również kosze na śmieci i dwa tzw. piesuary wraz z koszami na psie kupy. Brakuje jednak  dystrybutorów z torebkami  na psie odchody, więc koniecznie trzeba mieć swoje. Z myślą o właścicielach ustawiono ławki.

Na wybiegu brakuje też trawy. Urządzenia zostały wkopane, ale już nie pomyślano o tym, by uzupełnić brakującą zieleń. Odwiedziliśmy wybieg w słoneczny dzień, więc było sucho. Widać jednak zasuszone odciski łap w ziemi, które powstały w deszczowe dni, a urządzenia do tresury są ubłocone. To zdecydowany minus wybiegu. Obiekt może być ciekawym miejscem dla psów i ich właścicieli, ale musi zostać dopracowany.

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *