Głębokie Doły w Rybniku

Ponad 100 hektarów powierzchni, liczne trasy spacerowe, ścieżka dydaktyczna i wyznaczone miejsca do odpoczynku. Tak w skrócie można podsumować rybnickie Głębokie Doły – jeden z wielu obszarów na Śląsku, które sprawdza się na wypad z psem.

Na miejsce można dojechać od ul. Milenijnej w Rybniku. Trasa spacerowa prowadzi utwardzoną drogą oraz leśnymi duktami. Ze względu na powierzchnię uroczyska spacer można zaplanować na kilka lub kilkanaście kilometrów. Trasa marszu ścieżką dydaktyczną jest oznakowana, więc nie można się zgubić. Po drodze jest sporo miejsc, w których można razem z psem odpocząć. Tam też znajdziemy śmietniki.

Na trasie psa obowiązkowo prowadzimy na smyczy. Głębokie Doły zamieszkuje sporo zwierzyny, m.in. sarny, dziki, zające, lisy i borsuki. Trzeba więc szczególnie zadbać o bezpieczeństwo psa.

Polecamy na smyczowy spacer z psem.

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

2 myśli na “Głębokie Doły w Rybniku

  1. Zachęcona opisem Głębokich Dołów, wybrałam się tam na spacer z psem. Muszę przyznać, że tereny na spacer są ładne, ale dla młodych i zdrowych. Ja mam problemy z nogami i co jakiś czas muszę odpocząć, a ławeczek, które są w opisie nie znalazłam, więc spacer trzeba było skrócić. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że dojazd do tych Dołów jest dobry póki jest droga asfaltowa czyli do ostatniego domu. potem to już są tylko DOŁY!!!

  2. Cieszymy się, że się korzystasz z naszych poleceń. 🙂 Ławeczki są nadal na trasie, brakuje tylko mostka ze zdjęć, bo się rozpadł i nie został odbudowany. Zaparkować można przy cmentarzu na Milenijnej lub na parkingu przy DK 78 przy ul. Rybnickiej. Wtedy zaoszczędzisz dołów samochodowi. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *