Wielka Rycerzowa z psem

Wielka Rycerzowa w Beskidzie Żywieckim to szczyt, który można zdobyć z psem. Na szlak można wejść z czworonogiem, ale trzeba pamiętać, żeby obowiązkowo prowadzić go na smyczy.

Wyprawę można rozpocząć m.in. z miejscowości Soblówka. W okolicy kościoła znajduje się niewielki parking i stamtąd można kontynuować wejście na szczyt. Droga prowadzi m.in. żółtym szlakiem. Na początku wyprawy pies może skorzystać z kąpieli w górskim potoku. Trasa jest dość stroma i miejscami mocno kamienista. Do łatwych zdecydowanie nie należy, ale aktywny pupil bez problemu poradzi sobie w takich warunkach. Tuż pod samym szczytem można odpocząć w schronisku górskim Bacówce PTTK. To miejsce przyjazne dla psów. Przed wejściem na czworonoga czeka miska z wodą, a przy schronisku rozrabiają dwa urocze szczeniaki, które zachęcają do zabawy wszystkie zaglądające tam psy.

Na szlaku jest bardzo kameralnie. Pomimo sezonu wakacyjnego spotkać można tylko pojedynczych turystów.

Z Wielkiej Rycerzowej można zejść na parking dla odmiany czarnym szlakiem, który jest mniej widokowy, ale nie tak stromy jak żółty. Można też zdecydować o kontynuowaniu wyprawy m.in. na przełęcz Przegibek lub na Małą Rycerzową.

Polecamy na wypad z psem o dobrej kondycji!

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *