Smrek do zdobycia z psem

Góry Izerskie są bardzo przyjazne dla psów. Najwyższym szczytem czeskiej części Gór Izerskich jest Smrek. Można go zdobyć razem ze swoim czworonogiem.

Trasę na szczyt można zaplanować np. z centrum Świeradowa Zdroju. Niebieskim szlakiem można dotrzeć do Polany Izerskiej. Trasa jest dość łagodna, prowadzi leśnymi ścieżkami i częściowo asfaltem. Po drodze pies może skorzystać z górskich potoków. Z Polany Izerskiej czerwony szlak zaprowadzi nas do Łącznika, z którego można przejść na Smrek. Na szczycie stoi wieża widokowa. Można na nią wejść z psem, ale dla bezpieczeństwa pupila lepiej pozostawić go na dole. Na górę prowadzą schody z metalowej kraty, które wbijają się w psie łapy, a małe psy mogą w nich zaklinować łapki.

Ze Smreku można dotrzeć na Stóg Izerski. Tam znajduje się Schronisko PTTK, w którym nasz pupil również jest mile widziany. Ze Stogu Izerskiego można zejść czerwonym szlakiem do centrum Świeradowa Zdroju lub zjechać kolejką gondolową, która na pokład również chętnie zabierze psa. Pisaliśmy o tym tutaj.

Polecamy na wypad z aktywnym psem!

 

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *