Sępia Góra z psem

Sępia Góra w Górach Izerskich jest jednym z wyższych szczytów Kamienickiego Grzbietu, który można zdobyć niemal z każdym psem.

Trasa na szczyt rozpoczyna się przy dawnym dworcu kolejowym w Świeradowie Zdroju. Na Sępią Górę prowadzi niebieski szlak. Początkowo trasa przebiega asfaltową drogą wśród zabudowań jednorodzinnych z okolic ul. Dworcowej. Z czasem zmienia się w leśną, miejscami stromą ścieżkę. Psa na szlaku obowiązkowo należy prowadzić na smyczy z uwagi na jego bezpieczeństwo, zwłaszcza w pierwszym odcinku trasy. Szlak jest jednym z łatwiejszych, więc do pokonania niemal przez każdego psa.

Na szczycie czeka miejsce do odpoczynku. Znajdziemy też kosz na śmieci. Tam można zregenerować siły razem z psem.

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

1 myśl na “Sępia Góra z psem

  1. Okolica co raz bardziej nam znana. Ostatnio nocowaliśmy „pod Sępią Górą” (u naszej kumpeli. Jeszcze trochę i oficjalnie będzie przyjmować gości). Niestety na Sępią nie udało nam się spaceru zrobić, gdyż tym razem celem były Karkonosze. Jednakże poranne wyjścia za psią potrzebą nie były ani troszkę męczące, piękno okolicy wynagradzało nawet wczesne wstawanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *