Wybieg dla psów Gliwice – Trynek

Duża powierzchnia (prawie 2500 m2), urządzenia do ćwiczeń, przestrzeń do biegania i oświetlenie – tak w skrócie można scharakteryzować najnowszy wybieg w Gliwicach, oddany do użytku w dzielnicy Trynek. Obiekt zlokalizowany w rejonie ulic Młodych Patriotów i Szarych Szeregów. Dojechać można do niego również od strony ul. Żwirki i Wigury.

Na wybieg prowadzą dwa wejścia ze sporymi śluzami. W nich znajdziemy regulamin korzystania z obiektu i kosze na śmieci. Tuż za śluzami zlokalizowano ławki dla właścicieli. Łącznie ustawiono cztery. Nieopodal ławek postawiono piesuary wraz z koszami na psie odchody.  Wybieg to przede wszystkim spora przestrzeń do biegania, ale jest też możliwość korzystania z urządzeń agility. Na wybiegu znajdziemy  stacjonatę, koło do przeskoków, huśtawkę, tunel i slalom. Ponadto dla piesków przygotowano piaskownicę.

Z wybiegu można korzystać całą dobę. Po zmroku widoczność zapewniają cztery lampy solarne. Latem wybieg będzie zacieniony przez rosnące tam drzewa. Minusem jest brak podajnika na torebki na psie odchody.

Wybieg na Trynku jest trzecim wybiegiem w Gliwicach. Został wybudowany z inicjatywy mieszkańców, którzy w 2016 roku po licznych staraniach złożyli wniosek o budowę wybiegu do Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *