Malinowska Skała na wypad z psem

To jeden z wyższych szczytów w Beskidzie Śląskim, który można zdobyć razem z psem. Trasę rozpoczynamy od miejscowości Lipowa Ostre. Tam przy parkingu ma początek żółty szlak. Zaczyna się dość łagodnie, a szlak prowadzi asfaltową ścieżką. Przebiega tuż przy potoku, więc pies może skorzystać z wody. Z czasem szlak odbija w stromą i kamienistą ścieżkę i tak już jest niemal pod samą Malinowską Skałę. Do celu można dotrzeć po około dwóch godzinach marszu.

Z Malinowskiej Skały można kontynuować wyprawę na Skrzyczne. Tam warto zaplanować odpoczynek w Schronisku PTTK. To miejsce jest przyjazne psom. Do środka można wejść z czworonogiem, a obsługa poczęstuje go miską świeżej wody. Ze Skrzycznego trzeba wrócić na parking w miejscowości Lipowa Ostre niebieskim szlakiem. Należy pamiętać, że psa na szlaku trzeba prowadzić na smyczy. Trasa łącznie liczy ok. 22 kilometrów i składa się ze stromych i kamienistych podejść. Polecamy na wypad tylko z aktywnym psem.

Pozdrawiam,

A.

2 myśli na “Malinowska Skała na wypad z psem

  1. Dzien dobry
    Czy to zdjecie na tej “wysepce skalnej” to wlasnie Malinowa Skala? na szczycie ? czy jakies inne miejsce pomiedzy? Bede wdzieczna za informacje, bylismy wlasnie tam z psem jak byl maly a teraz chcielismy wrocic wlasnie w to samo miejsce na zdjecie porownawcze ale nie jestem pewna czy to wlasnie ta Malinowa skala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *