Malinowska Skała na wypad z psem

To jeden z wyższych szczytów w Beskidzie Śląskim, który można zdobyć razem z psem. Trasę rozpoczynamy od miejscowości Lipowa Ostre. Tam przy parkingu ma początek żółty szlak. Zaczyna się dość łagodnie, a szlak prowadzi asfaltową ścieżką. Przebiega tuż przy potoku, więc pies może skorzystać z wody. Z czasem szlak odbija w stromą i kamienistą ścieżkę i tak już jest niemal pod samą Malinowską Skałę. Do celu można dotrzeć po około dwóch godzinach marszu.

Z Malinowskiej Skały można kontynuować wyprawę na Skrzyczne. Tam warto zaplanować odpoczynek w Schronisku PTTK. To miejsce jest przyjazne psom. Do środka można wejść z czworonogiem, a obsługa poczęstuje go miską świeżej wody. Ze Skrzycznego trzeba wrócić na parking w miejscowości Lipowa Ostre niebieskim szlakiem. Należy pamiętać, że psa na szlaku trzeba prowadzić na smyczy. Trasa łącznie liczy ok. 22 kilometrów i składa się ze stromych i kamienistych podejść. Polecamy na wypad tylko z aktywnym psem.

Pozdrawiam,

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

2 myśli na “Malinowska Skała na wypad z psem

  1. Dzien dobry
    Czy to zdjecie na tej „wysepce skalnej” to wlasnie Malinowa Skala? na szczycie ? czy jakies inne miejsce pomiedzy? Bede wdzieczna za informacje, bylismy wlasnie tam z psem jak byl maly a teraz chcielismy wrocic wlasnie w to samo miejsce na zdjecie porownawcze ale nie jestem pewna czy to wlasnie ta Malinowa skala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *