Kolorowe Jeziorka

Kolorowe Jeziorka to główna atrakcja Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Zlokalizowane we wsi Wieściszowice, w gminie Marciszów. Można zwiedzić je razem z psem.

Przy Kolorowych Jeziorkach znajdują się parkingi, przy których można pozostawić samochód. Trasa do jeziorek rozpoczyna się tuż za miejscami parkingowymi. Zwiedzić można cztery jeziorka: żółte, purpurowe, błękitne i czarne. Na końcu można dotrzeć na Wielką Kopę. Szlak jest przyjazny dla psich łap, chociaż miejscami jest dość stromo, a ścieżki tworzą korzenie drzew. Pies na trasie musi być prowadzony na smyczy, m.in. z uwagi na mało bezpieczne dla niego urwiska skalne. W wielu miejscach znajdują się kosze na śmieci, do których można wyrzucić to, co pozbieramy po piesku. I to właściwie jedyna zaleta tego miejsca.

Kolorowe Jeziorka okresowo wysychają. Nie zawsze więc można zobaczyć wszystkie. Szlak jest kiepsko oznakowany. W plebiscycie National Geographic Traveler atrakcja została okrzyknięta jednym z siedmiu cudów Polski. Miejsce jest jednak mocno przereklamowane. Kolorowe Jeziorka to nic innego jak większe kałuże zabarwione na różne kolory, a pies może tam odbyć taki smyczowy spacer, jak w każdym innym miejscu.

Pozdrawiam,

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *