Kopalnia Złota w Złotym Stoku

To miejsce, które można zwiedzić razem z psem. Przy kasie obsługa informuje, że zwiedzanie kończy się przejazdem kolejką, której ze względu na hałas pies może się bać. Przy zakupie biletów za psa nie dokonuje się żadnych opłat, a wycieczkę oprowadza przewodnik.

Zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej rozpoczyna się od zwiedzania „Sztolni Gertruda”. Potem przechodzi się do „Chodnika Śmierci”, gdzie na zwiedzających czeka spotkanie z Gnomem. To postać, która może wystraszyć psa swoim wyglądem. Jednak odpowiednio wcześnie wystarczy zasygnalizować, by przebrany pracownik nie podchodził do psa i nie wydawał dźwięków. Wówczas nie ma żadnego problemu.

Chodniki w kopalni są przyjazne dla psich łap. Na pewnym odcinku trzeba też pokonać schody. Są strome i metalowe, ale pies nie powinien mieć problemu, by po nich przejść. Poza tym w kopalni panuje mrok, jest wilgotno i chłodno. Temperatura powietrza wynosi ok. 7 stopni, ale w upalny dzień, to dla psa wręcz zbawienie. Zwiedzanie trwa ok. 90 minut. Wycieczka kończy się wyjazdem z kopalni kolejką. Kolejka nie jedzie ze zbyt dużą prędkością, ale dla bezpieczeństwa psa lepiej wziąć go na kolana, by przypadkiem nie wystawił głowy lub ogona poza wagonik. Kolejka jest dość głośna, a przy ruszaniu mocno szarpie. Niektóre psy faktycznie mogą się tego wystraszyć.

Pozdrawiam,

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *