Skalne Miasto

Kamienny labirynt w czeskim mieście Adrspach to miejsce, które można zwiedzić razem z psem. W kasie tuż przy wejściu należy zakupić bilet dla czworonoga. Jego koszt to 10 koron. Do biletu dołączona jest ekologiczna, papierowa torebka na psie odchody.

Zgodnie z obowiązującymi tam zasadami pies obowiązkowo musi być prowadzony na smyczy. Zwiedzanie zaczyna się łagodnymi trasami, przyjaznymi dla psich łap. Na całej trasie ustawione są kosze na śmieci, więc tam można wyrzucić to, co sprzątniemy po psie.

Trudniej jest przy końcowym etapie zwiedzania. Zaczynają się bardzo strome schody, które nie każdy pies będzie w stanie pokonać. Kilka razy trzeba nimi wchodzić i schodzić. Są wąskie, wysokie i niebezpieczne. Łapy psa mogą wpadać pomiędzy stopnie. Duży pies, który nie boi się takich przeszkód jest w stanie pokonać trasę. Małe pieski często przenoszone są na rękach właścicieli.

Podczas zwiedzania warto trzymać psa na krótkiej, miejskiej smyczy. Jest sporo takich miejsc, w których jest wąsko i trzeba minąć się z  innymi. Dla bezpieczeństwa psa lepiej mieć go bliżej siebie. Na zwiedzanie z psem warto wybrać się zaraz po otwarciu lub też przed zamknięciem. W środku dnia bywają tam tłumy, co powoduje gwar, hałas i zamieszanie, a to może być dyskomfortem dla psa.

Trzeba też pamiętać, że pies przekraczając granicę musi mieć paszport.

Pozdrawiam,

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *