Skalny Stół

To jeden ze szczytów korony Karkonoszy. Szczyt trudny i bardzo stromy, ale do  zdobycia z psem. Trasę można rozpocząć od ronda Biały Jar w Karpaczu. Z tego miejsca prowadzi zielony szlak ulicą Gimnazjalną. Szlak początkowo wiedzie wśród zabudowań. Z czasem zmienia się w leśną ścieżkę, a potem w kamienistą i bardzo stromą trasę. Po drodze mijamy Centrum Informacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego. Z czasem dochodzimy do Szerokiego Mostu, skąd kontynuujemy wprawę. Na tym etapie pies może skorzystać z kąpieli w potoku, a człowiek z zadaszonych wiat przystankowych ustawionych po drodze. Im dalej, tym trudniej. Trasa robi się coraz bardziej stroma i kamienista, wymagająca dobrej kondycji zarówno od psa, jak i człowieka. Ostatni odcinek na szczyt wiedzie niebieskim szlakiem. Ze Skalnego Stołu można kontynuować wprawę szlakiem żółtym i zielonym. Trasa idealna dla aktywnych psów.

Pozdrawiam,

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

2 myśli na “Skalny Stół

    1. Łącznie pokonaliśmy ponad 19 km, więc przejście trasy zajęło nam prawie 6h (w naszym tempie, z przerwami na trasie na odpoczynek dla psa, zdjęcia itp.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *