Kąpielisko Korzonek

Niewielkie kąpielisko z wyjątkowo czystą wodą zlokalizowane w samym środku lasu. To Korzonek. Mała wieś w woj. opolskim położona pomiędzy Gliwicami a Kędzierzynem – Koźlem. Miejsce popularne wśród właścicieli psów, które kochają wodę. Często polecane, więc pojechaliśmy je zobaczyć.

Do jeziora można dojechać drogą wojewódzką nr 408. Pomiędzy wioską Ortowice a Kędzierzynem – Koźlem znajduje się parking z przydrożnym barem. Tam można zostawić samochód i leśną drogą wzdłuż linii wysokiego napięcia rozpocząć spacer. Jeziorko znajdziemy nieopodal parkingu. Woda jest czyta, ale otoczenie niestety nie. Przy drodze prowadzącej do jeziorka leży mnóstwo śmieci, potłuczonych butelek czy innych ostrych elementów. Stąd też trzeba wyjątkowo uważać na psie łapy.

Samo jezioro duże nie jest. Dookoła wody prowadzi ścieżka. Obwód jeziora to niespełna kilometrowy odcinek. Dlatego warto po skorzystaniu z wody zaplanować dodatkowy spacer wśród tamtejszych lasów. Możliwości jest sporo, bo leśnych ścieżek tam nie brakuje.

Pozdrawiam,

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *