Hala Rysianka z psem

Wielka polanka w Beskidzie Żywieckim z niesamowitymi widokami– to Hala Rysianka. Można zdobyć ją razem z psem. Trasę warto zaplanować z Żabnicy – Skałki. Tam znajduje się niewielki parking, przy którym na cały dzień można zostawić samochód.

Na halę prowadzi zielony szlak. Początkowo asfaltową drogą pomiędzy zabudowaniami, a potem już kamienistą i miejscami stromą ścieżką. Pod Halą Rysianka znajduje się Schronisko PTTK na Rysiance. Z tego punktu można kontynuować wyprawę do Żabnicy Skałki ponownie zielonym szlakiem. Prowadzi on przez Schronisko PTTK na Hali Lipowskiej  i Halę Lipowską. Psa na trasie należy prowadzić na smyczy, a przy odcinku prowadzącym wzdłuż Rezerwatu Lipowskiego pamiętać, iż obowiązuje tam zakaz wprowadzania psów. Zielonym szlakiem można dotrzeć pod Schronisko PTTK na Hali Boraczej, skąd czarnym szlakiem wrócić do Żabnicy Skałki. Trasa ze względu na poziom trudności i dystans, jaki trzeba pokonać (około 20 km) jest idealna dla psów aktywnych.

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *