Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich – Rudy Raciborskie

Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich to stałe miejsce na mapie naszych codziennych spacerów z psem. Pisaliśmy już o nimTUTAJ, zachęcając do odwiedzenia tego miejsca od strony miejscowości Sierakowiczki. Ten sam Park Krajobrazowy często też przemierzamy od strony Rud Raciborskich.

Dojeżdżamy do niego ulicą Sobieskiego. Tuż przed lasem znajduje się parking z miejscem do odpoczynku i koszami na śmieci. Tam rozpoczynamy nasze spacery. Do lasu kierujemy się szlakiem Leśnej Dydaktycznej Ścieżki Rowerowej. Liczy ona około 23 km i jest do przejścia z aktywnym czworonogiem. Po drodze znaleźć można liczne miejsca przystankowe, m.in. altanę Zielona Klasa czy Hajderówkę, ale też pojedyncze ławki. Wszystkie ciekawsze punkty oznaczone są drogowskazami, więc nie trudno się zgubić. Na trasie znaleźć można sporo tablic informujących o tamtejszych legendach. Tak jest m.in. przy uroczysku Orły czy Dziewcze Groby. Las w Rudach Raciborskich ze względu na ogromną ilość ścieżek daje sporo możliwości zaplanowania spaceru. W związku z tym można wybrać się tam zarówno na dłuższą wyprawę z aktywnym psem, jak i krótką przechadzkę z kanapowcem.

W lesie psa obowiązkowo należy prowadzić na smyczy. W lasach nadleśnictwa Rudy Raciborskie zamieszkuje sporo zwierzyny, więc tym bardziej należy zadbać o bezpieczeństwo psa i innych zwierząt.

Pozdrawiam,

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *