Wybieg dla psów w czeskim Cieszynie

Od kilku lat mieszkańcy czeskiego Cieszyna mogą korzystać z wybiegu dla psów zlokalizowanego w samym centrum miasta. Obszar dla psów wydzielono przy Olzie, tuż obok Mostu Przyjaźni łączącego Czechy z Polską, przy Hlavní tř. Dzięki tej lokalizacji miejsce cieszy się popularnością nie tylko wśród Czechów, ale też Polaków, którzy przychodzą tam ze swoimi psami.

Wybieg nie jest zbyt duży. Prowadzą do niego dwa wejścia zlokalizowane po przeciwnych stronach ogrodzenia. Przy furtkach można znaleźć zasady korzystania z obiektu, oczywiście w języku czeskim. Na terenie wybiegu ustawiono jeden kosz na psie odchody. Dla właścicieli psów jest ławka. Atrakcją dla czworonogów są pnie ściętych drzew, które ulokowano na całej powierzchni wybiegu. Psy wykorzystują je do przeskoków. Wybieg to jedyny teren w tej części czeskiego Cieszyna, gdzie można bezpiecznie puścić pupila bez smyczy.

Polacy, którzy korzystają z tego obiektu powinni pamiętać, że przekraczając z psem granicę trzeba mieć ze sobą paszport zwierzęcia.

Pozdrawiam, A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *