Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej

„Witamy przodowników pracy!” – takie powitanie czeka na zwiedzających Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej. Potem jest coraz ciekawiej – mnóstwo eksponatów w kilku zaaranżowanych w PRL-owskim klimacie pomieszczeniach. Jest kultowa meblościanka na wysoki połysk, gramofony, słynne Kasprzaki czy różne bibeloty, które „chwilę temu” można było spotkać w domach naszych babć. Nie brakuje też symboli z tamtego okresu takich jak okrągły stół czy park pomników. Coś dla siebie znajdą też fani motoryzacji. Jest np. znana wszystkim Syrena, Mikrus czy Warszawa.

Muzeum wyróżnia to, że eksponatów nie znajdziemy w gablotach. Wszystko jest dostępne dla zwiedzających. Można wszystkiego dotknąć, zajrzeć do kuchennego byfyju, w którym znajdują się nawet przyprawy z lat 80., czy do szafy, w której wiszą noszone wówczas ubrania.

Jednak przede wszystkim zaletą tego miejsca jest fakt, że jest ono dostępne dla wszystkich – nawet dla tych, którzy chcą odwiedzić ekspozycję przy okazji spaceru z psem. Muzeum PRL-u jest PSOlubne – do każdej sali można wejść ze swoim czworonogiem. Za wejście psa w kasie nie są pobierane opłaty. Jeśli zdarzy się, że będzie trzeba posprzątać po piesku, to kosze znajdziemy tuż przy wejściu. Ponadto od ubiegłego roku na terenie obiektu ustawiono PSOlubny akcent – stojak z miską na świeżą wodę.

Jak najbardziej polecamy to miejsce na wypad z psem, a dla Was będziemy mieć 10 bezpłatnych wejściówek do Muzeum PRL-u. Wystarczy, że będziecie czujnie obserwować nasz fan page dziś i jutro: https://www.facebook.com/nawypadzpsem/

Pozdrawiam,

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *