Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie

W Polsce jest sporo ogrodów botanicznych, ale nie do wszystkich można wejść z psem. Ten, który można zwiedzić w towarzystwie czworonoga to Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie.
Ogród zlokalizowany jest przy ul. Zejera, tuż obok Parku Góra Powstańców Śląskich. Można go odwiedzać od świtu do zmierzchu, a wstęp na teren ogrodu jest bezpłatny.
Psa można tam wprowadzić, ale zgodnie z obowiązującym regulaminem pies musi być na smyczy i należy oczywiście po nim sprzątać. Na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego nie znajdziemy koszy na psie odchody, ale są zwykłe śmietniki, do których możemy wyrzucić to, co posprzątamy po pupilu.
Miejsce jest dość spore powierzchniowo, więc można spędzić tam nawet kilkadziesiąt minut i zaplanować spacer na kilka kilometrów. Przy wejściu znajduje się mapa Śląskiego Ogrodu Botanicznego, z którą warto zapoznać się przed zwiedzaniem.

Pozdrawiam,
A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

1 myśl na “Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *