Magurka Wilkowicka dla każdego psa

Trochę asfaltowej ścieżki, leśnych duktów, niewielkich wzniesień i jesteśmy na szczycie Magurki. To wyjątkowo łatwa i przyjemna trasa niemal dla każdego psa.

Aby dotrzeć na Magurkę Wilkowicką z psem nie trzeba od niego wymagać specjalnej kondycji. Z pokonaniem szlaku poradzi sobie nawet kanapowiec. Wycieczkę można rozpocząć w miejscowości Wilkowice. Tam z parkingu przy ul. Harcerskiej początek ma zielony szlak. Idąc wg oznaczeń dotrzemy na sam szczyt. Trasa częściowo prowadzi asfaltem, a częściowo leśnymi ścieżkami. Psa należy cały czas prowadzić na smyczy. Asfaltową drogą jeżdżą też samochody, więc tym bardziej trzeba zadbać o bezpieczeństwo psa. Na szczycie Magurki znajduje się Schronisko PTTK. Powrót można zaplanować szlakiem niebieskim, a później czarnym. Po drodze można jeszcze zobaczyć jaskinię Wietrzna Dziura – Smocza Jama oraz Skałę Czarownic. Całość liczy ok. 12 kilometrów i jest dla każdego psa.

Pozdrawiam
A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *