Mirów i Bobolice na wypad z psem

Ruiny zamku w Mirowie i zamek w Bobolicach są zlokalizowane na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej i należą to tzw. Szlaku Orlich Gniazd. Zarówno jednego jak i drugiego obiektu nie można zwiedzić z czworonogiem. Za to na wypad z psem idealnie nadają się tereny wokół zamków.

Zamek w Mirowie jest ruiną. Ze względu na stan, w jakim się znajduje, jest on niedostępny dla turystów. Tereny wokół zamku to dobre miejsce na wypad z psem. Spod ruin w Mirowie można zaplanować spacer do zamku w Bobolicach. Prowadzi tam szlak wiodący pomiędzy jurajskimi skałkami. Trasa jest krótka i można ją pokonać zaledwie w kwadrans.

Zamek w Bobolicach jest odrestaurowany i można go zwiedzić, ale bez psa. Wnętrza wyglądają jak muzealne sale, dlatego nie można wprowadzać tam czworonoga. Natomiast tereny wokół bobolickiego zamku są przyjazne psom. Spod zamku w Bobolicach można zaplanować powrót do Mirowa ścieżką, która częściowo prowadzi przez leśne tereny oraz Jaskinię Stajnia. Tam można zajrzeć z psem.

W Mirowie i w Bobolicach tuż obok zamków znajdują się parkingi, więc bez problemu można zostawić samochód niemal pod samym zamkiem.

Pozdrawiam
A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

2 myśli na “Mirów i Bobolice na wypad z psem

  1. Planując wycieczkę z moim psem w marcu w powyższą okolicę trafiłam do Ciebie i cieszę się ogromnie bo wiem, że z psem można! Choć zamków nie zwiedzę, ale plenery wokół nich są równie malownicze i atrakcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *