Rezerwat Góra Zborów z psem

Rezerwat Przyrody Góra Zborów jest skalistym wzgórzem zlokalizowanym na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Do rezerwatu najlepiej dotrzeć od Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Kroczycach. Tam znajduje się parking, przy którym można pozostawić samochód. Przy parkingu można kupić bilet wstępu na teren rezerwatu. Za wejście psa nie są pobierane opłaty.

Tuż przy wejściu znajduje się kosz na śmieci, do którego można wyrzucić to, co posprzątamy po piesku. Jest również szczegółowy regulamin korzystania z obszaru rezerwatu. Zgodnie z widniejącymi tam informacjami psy powinny być prowadzone na smyczy.

Trasa prowadząca na wzgórze Góra Zborów jest lekka i przyjemna. Miejscami prowadzi przez las i piaszczyste dukty. Przed samym wzgórzem jest kilka stromych podejść, ale bez trudu powinien pokonać je każdy pies. Trasa krótka i łagodna, dla każdego czworonoga.

Pozdrawiam.
A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

5 myśli na “Rezerwat Góra Zborów z psem

  1. można też się wybrać od zalewu w miejscowości Dzibice zielonym szlakiem. Około 5km w jedną stronę ale trasa bardzo przyjemna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *