Hard Dog Race – czwarty raz w Polsce

Czwarta polska edycja zawodów Hard Dog Race odbyła się 12 września 2020 roku na Górze Kamieńsk. Śmiałkowie w duetach człowiek i pies mierzyli się z własnymi słabościami na dystansie 6 km pokonując po drodze 16 przeszkód.

W tym roku startowaliśmy w Hard Dog Race już piąty raz. Tym razem z drużyną NAWYPADZPSEM.pl, którą obok nas tworzyli: Asia i Boski, Ania i Arturo, Rafał i Adonis, Maciej i Nitka oraz Justyna i Bragi.

Górę Kamieńsk znaliśmy z ubiegłego roku, więc mniej więcej wiedzieliśmy czego mamy się spodziewać. Jednak organizatorzy zadbali o to, by nas ponownie zaskoczyć. Tuż za startem czekała na nas pierwsza przeszkoda. Jedna z najtrudniejszych do pokonania – kanał z zimną wodą przykryty horyzontalną kratą. Potem było tylko trudniej, a stroma góra pod którą musieliśmy wbiec wydawała się nie mieć końca. Po drodze musieliśmy nosić 15 kg worki z karmą, a na szczycie zmierzyć się m.in. z dżunglą z opon. Czekała nas też przeprawa przez błoto w jeziorze oraz czołganie się pod oponami w błocie sięgającym samej szyi. Były też przeprawy przez psie budy, pokonywanie wysokich schodów, bieg w labiryncie spryskiwanym wodą, a na koniec wspinaczka na kojec i bieg przez dmuchaną poduchę.

Było trudno, ale zrobiliśmy to! Pokonaliśmy wszystkie przeszkody i ukończyliśmy bieg. Kolejny raz mogliśmy się przekonać jak ważna jest relacja z psem i jak bardzo procentuje każda chwila spędzana razem z czworonogiem. Nie bez znaczenia jest też zespołowe działanie i wzajemna pomoc w pokonywaniu przeszkód.

Na wysokości zadania stanęli też organizatorzy, którzy zadbali o każdy szczegół i dodatkowe atrakcje, a przede wszystkim o bezpieczeństwo zawodników. Tegoroczną edycję zawodów Hard Dog Race objęliśmy patronatem medialnym.

Pozdrawiam.

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *